niedziela, 06 października 2013
Biskup Vilmos Apor, Symbol "wyzwolenia", zamordowany przez żołnierzy Czerwonej Armii
 
Biskup Vilmos Apor zabity zostaje gdy chce bronić kobiet ukrytych w jego rezydencji przed sowieckimi gwałtami.
 
Robert Ulrich
Obserwuj · 18 maja 2012
 
Został śmiertelnie ugodzony, gdy bronił swojej owczarni - mówił 9 listopada 1997 r. Jan Paweł II, podczas beatyfikacji biskupa Vilmosa Apora zamordowanego przez sowietow w 1945 roku

Rozpoczela sie rzeź...Symbol "wyzwolenia" - biskup Vilmos Apor. Po wielotygodniowym oblężeniu pada Budapeszt, tylko w samej stolicy okolu 50000 kobiet zostaje osobiście „wyzwolonych” przez czerwonoarmiejców. Tysiące ludzi są zsyłani na Syberię.

Biskup Vilmos Apor, Symbol

anticommunist - der Antikommunist - antykomunista

Stefan Kosiewski, born, geboren, ur. 24.12.1953 Czeladź/ Polen

http://www.pinterest.com/pin/452752568760435282/
poniedziałek, 30 stycznia 2012
Gosc Niedzielny, Jacek Dziedzina: Europa jeszcze podziekuje za Orbana
Photogallery | Budapest | Foto: Zdzisław Attila Tátrai

Demonstracja poparcia premiera Viktora Orbána

(...)Wydawało się, że w pogrążonej w kryzysie Unii Europejskiej wszystkie karty są już rozdane. Że jesteśmy skazani na duet Merkel–Sarkozy, próbujący ratować rozpadającą się strefę euro i trzeszczącą Wspólnotę środkami, które do kryzysu doprowadziły: jeszcze ściślejszą unifikacją – kosztem wewnętrznej konkurencji, jedynej siły zdolnej podnieść na nogi europejski projekt. Wydawało się, że jesteśmy skazani na propozycje osi Berlin–Paryż, za którą potulnie podążają, bo muszą, kraje najbardziej dotknięte kryzysem oraz ci, którzy nie muszą, ale nie mają własnego zdania lub przytakiwaniem szykują sobie ciepłe posady w strukturach unijnych. Wydawało się, że jedynym językiem, który ma przyszłość, jest unijna nowomowa i sztucznie budowana tradycja oparta na pustych symbolach, jak niebudzący chyba w nikim (poza eurokratami) dreszczyku emocji hymn UE czy pomniki wspólnej waluty euro.

Gość Niedzielny GN 04/2012

29 Stycznia 2012

GN 04/2012

I nagle w tym krajobrazie pojawia się przywódca, który ma czelność iść swoją drogą. Przywódca, który chce silnych Węgier w silnej Europie, zamiast roli grzecznego chłopca przytakującego silniejszym graczom. Premier, który z parlamentarną większością uchwala konstytucję, nawiązującą do najlepszych tradycji europejskich i narodowych: z jednoznacznym odwołaniem do Boga, do tradycji Korony Węgierskiej, z jasnym zdefiniowaniem małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, z zapisem ochrony życia od poczęcia. Czyli ze wszystkim tym, co wywołuje alergiczną reakcję budowniczych nowej świeckiej tradycji. Pojawia się premier, który w ciągu półtora roku doprowadza do uchwalenia 365 ustaw, demontując stary układ i przywileje komunistycznej nomenklatury, reformując służbę zdrowia, administrację, system edukacji i obniżając podatki, wprowadzając w życie realną politykę rodzinną
(przy trzecim dziecku praktycznie nie płaci się w ogóle podatku PIT), promując najpierw za unijne, a po reprymendzie z Brukseli (sic!) za krajowe pieniądze programy adopcyjne (euromądrale pytają: a dlaczego nie aborcyjne?). Owszem, Orbán popełnia po drodze sporo błędów. Również i jego partii grozi zachłyśnięcie się władzą. Jednak reakcja europejskich elit, które oskarżają Victora Orbána o niszczenie demokracji i wprowadzanie dyktatury, wystawia raczej świadectwo im samym(...).

Jacek Dziedzina: Europa jeszcze podziekuje za Orbana http://gosc.pl/doc_pr/1061715.Europa-jeszcze-podziekuje-za-Orb-na
http://sowa.quicksnake.net/Politics/Premier-Wegier-Viktor-Orban-do-Polakow

niedziela, 29 stycznia 2012
…by możliwe było wychowanie dziecka w domu

O przyczynach ataków na Węgry Biskup Jan Székely

sowa (») | heute um 15:42 |

bischof/szekelyj.jpg
      Chrystus powiedział: Jeżeli świat was nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził (Jan 15,18). Słowa te dostają dzisiaj wyjątkowego znaczenia, podczas gdy wielu na świecie zaciekle atakuje nasz państwo – napisał w swoim tekście biskup pomocniczy Budapesztu-Ostrzychomia Jan Székely. weiter lesen                        

 

Budapeszt, demonstracja poparcia premiera Viktora Orbána

23 Styczeń 2012 Photogallery | Budapest| Foto: Zdzisław Attila Tátrai

Previous Demonstracja poparcia premiera Viktora Orbána

 

…by przy dobrze zarabiającym jednym z małżonków możliwe było wychowanie dziecka w domu.  

 

 Orbán poszedł tym tropem i jego rząd wspiera wielodzietność. Rodzina posiadająca 3 i/lub więcej dzieci może odpisać od podstawy opodatkowania 206250 forintów miesięcznie (tj. około 3093,75 zł) na dziecko. Przy jednym lub dwojgu dzieciach kwota wynosi 60500 forintów miesięcznie (tj. około 937,50 zł) na dziecko. Oznacza to, że zdecydowana większość rodzin węgierskich mających dzieci w ogóle nie płaci żadnego podatku dochodowego.


Jak blado na tym tle wypadają odpisy na dzieci w Polsce, które i tak zostaną ograniczone przez liberalny rząd PO w ramach oczywiście zapowiedzianego przez PO obniżania podatków i danin.

 

  (…) Rząd Orbána nie tylko jest zdeterminowany, by obniżyć zadłużenie, które w roku 2011 spadło o 7 proc. – do 75 proc. PKB, ale także wszelkimi dostępnymi siłami próbuje wykupić od zagranicznego kapitału spekulacyjnego udziały w węgierskich spółkach strategicznych, co ma zapewnić Węgrom gospodarczą i polityczną suwerenność. Przykładem tego jest odpowiednik polskiego Orlenu – węgierski MOL. 20 proc. udziałów tej firmy znajdowało się w rękach Rosjan. Byli oni na tyle aroganccy, że wbrew obowiązującemu na Węgrzech prawu nie chcieli ujawnić akcjonariatu posiadanych przez siebie akcji. Tylko dzięki uporowi i determinacji rządu Orbána akcje MOL w pełni wróciły w ręce Węgrów(…).  

 

Orbán w oblężonej twierdzy,

Stanisław Skoczek  analityk polityczno-gospodarczy Nasz Dziennik Sobota-Niedziela, 28-29 stycznia 2012, Nr 23 (4258) http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120128&typ=my&id=my13.txt


http://sowa.quicksnake.net/Politics/Premier-Wegier-Viktor-Orban-do-Polakow


| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
mysowa's Videos auf Dailymotion
stat4u Nasza Czeladź