Blog > Komentarze do wpisu
Panie Ambasadorze, Nie Polacy złamali ENIGME, ale jakiś żyd i pedał?
Welcome to Enigma!
 
  •  Stefan Kosiewski Mając zaledwie 27 lat, osiągnął życiowy sukces, gdy w 1939 roku rząd brytyjski zaproponował mu pracę w zespole kryptoanalityków w Bletchley Park. Niemal bez niczyjej pomocy udało mu się rozpracować owianą legendą maszynę szyfrującą "Enigma" należącą do Wehrmachtu. Nawet w zacnym gronie kryptologów szczególny talent Turinga mocno się wybijał. - Był pierwszym wśród równych – podsumowuje dyrektor HNF Norbert Ryska. Współpracownicy nazywali go "profesorem". Jako "pierwszy wśród równych" pozwalał sobie również na niezwykłe dziwactwa: pod płaszczem Turing nosił tylko piżamę, a w lipcu widywano go jeżdżącego po okolicy z maską przeciwgazową na twarzy, gdyż cierpiał na katar sienny.. Autor: Frank Thadeusz Źródło: Der Spiegel

    http://ciekawe.onet.pl/nieprzecietni/czlowiek-cien,1,4999065,artykul.html

    Im aktuellen Heft - DER SPIEGEL 2/2012 vom 09.01.2012

    Biografien: Mathe-Genie und Eigenbrötler - das tragische Leben des Computervisionärs Alan Turing

    Turing, który był homoseksualistą, zadawał się z podejrzanym osobnikiem i wpadł przez niego w kłopoty z prawem. Niespodziewanie jego orientacja stała się przedmiotem śledztwa, które zakończyło się procesem sądowym. Turing, bohater wojenny, niezrównany innowator, został w bezprecedensowy sposób zdyskredytowany przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Sąd dał mu wybór: albo rok więzienia, albo roczna kuracja hormonalna polegającą na przyjmowaniu estrogenu, co miało uśpić jego rzekomo nienaturalny popęd seksualny. Turing wybrał drugie rozwiązanie i żartował potem ze swego biustu, który wykształcił się pod wpływem brania hormonów.
Lech Klekot, Basel: Polonia posexie (olej)

http://sowa.posterous.com/czy-zyd-i-pedal-zlamal-enigme-a-polonia-jest
http://www.facebook.com/events/182256365207601/
Magdalena Żuraw

 Stefan Kosiewskidodał(a) wpis w obszarze   >>   Magdalena Żuraw Mając zaledwie 27 lat, osiągnął życiowy sukces, gdy w 1939 roku rząd brytyjski zaproponował mu pracę w zespole kryptoanalityków w Bletchley Park. Niemal bez niczyjej pomocy udało mu się rozpracować owianą legendą maszynę szyfrującą "Enigma" należącą do Wehrmachtu.


http://sowa.quicksnake.net/History/Nie-Polacy-zamali-ENIGME-ale-jaki-yd-i-peda-Telewizja-ARD-11-01-2012-0059
niedziela, 29 stycznia 2012, kultur
Tagi: enigma

Polecane wpisy

mysowa's Videos auf Dailymotion
stat4u Nasza Czeladź